Font

archiv

Výběr jazyka

cs / en

 

Packaging show 07

Font spolu s firmou Model Obaly uspořádal 12. června 2007 v hotelu Diplomat celodenní workshop zaměřený na obalový design. Každý, kdo nepřišel a přitom se o tuto problematiku zajímá, by měl litovat. Nejen proto, že akce byla zdarma. :-) Přednášky se totiž velmi vydařily. Vzhledem k vysoké návštěvnosti tohoto worskhopu plánujeme i další ročníky Packaging show.

První přednášky se ujali odborníci z firmy Model Obaly. Návštěvníky seznámili s technologiemi, které se běžně v obalovém designu využívají (hexachrome, uv lak, lesklý a matný efekt, skin efekt, laky Soft Touch, Iriodinový lak, vonné laky, potisk metalické fólie a efektové laky, Metal FX atd.).

Druhou přednášku zpestřil Jan Činčera ze Studia Činčera fotografickými i praktickými ukázkami netradičních obalů.

Společnost Macron System ve své přednášce představila produkční softwarové nástroje firmy Esko pro obalový design, jmenovitě ArtiosCAD, DeskPack a Webcenter. Názorně, přímo na plátnech před diváky, vznikl v tomto programu obal na tři pivní lahve (více v rubrice Krok za krokem ve Fontu č. 94).

Poslední přednášky se ujala mezinárodní agentura Cocoon. Ta přichystala komplexní případovou studii realizace řady obalů pro bonbóny BonPari. Dva mladí kreativci představili živě a s humorem proces tvorby obalu od strategické a poziční práce, přes design koncept, až po volbu materiálů a jejich inkorporace do finálního obalu.

Více informací se dočtete na stránkách Fontu č. 94.

Těšíme se na Vaši účast na dalším ročníku Packaging show.


Komentáře k článku

Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.


Allphoto