Font

archiv

Výběr jazyka

cs / en

 

Blíží se Plzeň Design Week

Ve dnech 12.–18. listopadu proběhne v prostorách industriálního areálu plzeňské kreativní zóny DEPO2015 již třetí ročník festivalu Plzeň Design Week.

Hlavní prodejní přehlídku s téměř 60 vystavujícími doplní přednášky, workshopy a hudební vystoupení. Páteční odpoledne zpestří také slavnostní předávání Národní ceny za studentský design, které bude pro veřejnost živě vysíláno do Kavárny DEPO2015.

Tým Plzeň Design láká na zajímavá jména. „Aleš Najbrt promluví o tom, jaké je to navrhovat vizuální identity, které bude hodnotit celý národ. Hana Čejchanová z UMPRUM poradí, jak ušetřit čas díky efektivní komunikaci. Marketingová Plzeň ukáže, jak založit e-shop a jak prorazit se svým produktem,“ popisuje týdenní program dramaturg Ondřej Kašpárek a pokračuje letošní novinkou: „v mikroprohlídkách se zaměřujeme na skutečné detaily – v netradičním prostředí s limitovaným počtem účastníků připomenou pozvaní odborníci ikonické designové prvky na domech, oblečení nebo třeba v autobusech.“ Na každou mikroprohlídku se přitom může hlásit maximálně 10 lidí. V pondělí promluví Petr Klíma o architektuře, v úterý se Jaroslav Juřica a Dagmar Koudelková ohlédnou nejen za ohýbaným nábytkem, ve středu se Olo Křížová z Czech Fashion Council zaměří na módu a ve čtvrtek pohovoří designér Ivan Dlabač s Jiřím Kohoutem o navrhování prostředků MHD přímo v interiéru 3 ikonických autobusů včetně Karosy nebo Škody RTO. „Chceme lidem nabídnout intenzivní, intimní zážitek s designérem, něco, co jen tak někde nezažijí a vytěží z toho maximum zkušeností a poznatků,“ uzavírá Kašpárek.

 

Program a veškeré informace jsou dostupné na www.plzendesign.cz 
a facebook.com/plzendesign.


Komentáře k článku

Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.

UGD logo na vysku-box