Font

archiv

Výběr jazyka

cs / en

 

43. Letní filmová škola cílí na švédskou kinematografii

Letní filmová škola v Uherském Hradišti proběhne od 28. července do 6. srpna 2017. Bohatý program se letos mimo jiné intenzivně zaměří na Švédsko. Autory letošního vizuálu jsou Markéta Steinert a Do Hoai Nam.

   

   

Švédsko dalo světu zásadní věci - masové koule, IKEU, modrooké drsňáky a švédskou trojku. Tohle severské království ani pod žlutomodrými dresy neschová citlivé a rozervané duše se smyslem pro kvalitní kinematografii. A i když to není není úplná gastro země, vymyslela a předala světu prezentaci jídla, která změnila letní dovolenou tisícům českých rodin nejen v Chorvatsku. Jen blázen by chtěl kontinentální snídani, když může mít švédský stůl!

   

   

Je libo rybičku nebo horůrek? Vizuální styl 43. ročníku LFŠ je metaforou švédského stolu, tedy něčeho notoricky známého, co přesahuje hranice tohoto státu. S nadsázkou vyjadřuje rozmanitost dramaturgického plánu festivalu, komunikuje funkčně a úsporně bez zbytečných kudrlinek.

Ze svěžích barev lákavých pochutin vystupuje výrazná typografie. Bezpatkové písmo LFŠ Circular Pro je ležérně umístěno na čistém bílém stole. Jdu si ještě pro ty jednohubky, nemám Ti něco vzít?

Prostě pro každého něco. Ať už jsi spíš na jídlo nebo na kulturní potravu.

 

Autoři: Markéta Steinert, Do Hoai Nam
Autorka fotografií: Marta Palasová

 


Komentáře k článku

7. 6. 2017 17:29 Robert

Dobrý den.
Já jen tleskám skutečnosti, že kreativci měli volnou ruku...
Pracovali jsme pro LFŠ před pár lety a bylo to "složité" :)
Byli jsme svázáni odkazem na filmový ráj. To byla asi marná mise, však jsem to tu schytal :)

5. 6. 2017 19:12 Swantoviet

Potraviny působí moc fresh, moc tropicky, jako z Vietnamu a nikoliv ze zamrzlého Gotlandu.

5. 6. 2017 19:11 Swantoviet

Zabitý nápad:
Holka s rybou!!! Kdyby ta ryba byla třeba novou figurkou do hry mezi Smťákem a Antoniem Blockem v Sedmé pečeti (jako kůň nebo dáma). Nebo kdyby mamísto očí měla oko kamery. Prostě něco co povýší rybu z IKEII cinema ryby.

2. 6. 2017 23:26 Vera Maresova

Jarmil nevim – naopak šup sem s kritikou, ano souhlasím a jak jsem už taky psala, prvoplánové, popisné atd.Vubec neřeším kdo to dělal, vidím výsledek a ten není ideální.

2. 6. 2017 17:53 Jarmil

Jejda. Typická reakce někoho, kdo nesnese kritiku. Sice nepříjemnou, ale velice trefnou. Jan uhodil hřebíček. Klidně si plácejte po ramenou jak je to skvělý. Není. Jako školní cvičení studentů prvního ročníků např toho Vaňkova ateliéru dobrý. Jako profesionální práce prvoplánové. Karma nefunguje, ale klidně se na to spoléhejte u dalších projektů, třeba to zabere.

2. 6. 2017 10:04 Vera Maresova

Jan – ale tak ... !

2. 6. 2017 00:38 Fiserova

Klid, já vím, kdo jedovatý dovětek psal. :) Nemá cenu se tím zabývat, dotyčný se svou zahořklostí zlikviduje sám a zahyne na nezájem, zapomenut a nepochopen sám sebou. Z pozice zralé, skromné a nesmírně bystré ženy, bych autorovi doporučila se zabývat spíše přítomností a svými generačními souputníky, než kopat do lidí, kterým lidi s mozkem obyčejně říkají děkuji.

1. 6. 2017 23:47 bert

To je úžasný, jak, říkejme mu třeba Jan, dovede jen tak jakoby mimochodem urážet lidi. No... boží mlýny se postarají, Jane. A zjisti si u koho kdo studuje a dostudoval, než začneš příště lhát.

1. 6. 2017 21:05 Jan

Nápad pěkný, ale skončilo to nákupem surovin v Lidlu. Aha tak jdem fotit, ale co s tím? Nevím, vážně nevím zkusme to nafotit jen tak... OK. Pardon, švédský stůl vypadá jinak, už vidím jak s někdo láduje syrovou rybou :-) Chybí tam příběh rautovej stůl před a po nájezdů holubů. Škoda upocená nuda, typická Vaňkova škola...

1. 6. 2017 12:42 Pes

Ještě větší sra*** než jsme doufali...

1. 6. 2017 07:36 DN

"To je blby, to se bude libit."

31. 5. 2017 16:16 DH

..mno, je to dost mimo, pochopí lidi reklamu na film festival v podobě fotky ryby nebo zeleniny? Tu překombinovanou vazbu jakože ryba = Švédsko = švédská kinematografie? Karlovy Vary jsou v tomto letos výrazně lepší. Taky proto, že jsou jejich plakáty od Najbrtů tentokrát jasné a srozumitelné – o hercích a filmech.

31. 5. 2017 15:50 Jarmil

Trochu Lídl, ne? Škoda no, úplně vo ničom.

31. 5. 2017 09:56 Vera Maresova

Není to trošku až moc prvoplánové a popisné, nebo když už tak to mělo být mnohem surovější ... víc si s tím pohrát.

30. 5. 2017 21:26 FOOD ON THE GO

To je reklama na restauraci v Ikea? Letní filmová nuda v UH.
Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.

UGD logo na vysku-box