Font

fontshop

Výběr jazyka

cs / en

 

Building Ligatures: The Power of Type

Nová kniha písmolijny TypeTogether pro milovníky typografie

Na konci května pokřtila nezávislá česko-argentinská písmolijna TypeTogether v Praze svou novou knihu Building Ligatures: The Power of Type. Mnohovrstevnatá anglická publikace vydaná k patnáctému výročí založení písmolijny by neměla chybět v knihovně žádného milovníka typografie od Prahy po Buenos Aires.

Čtenáři v knize najdou vyváženou kombinaci textů od nejvlivnějších současných expertů v oboru typografie, rozhovory s designéry, kteří fonty TypeTogether používají, fotografie dokumentující život písmolijny i nejslavnější písma z jejich katalogu. Autoři otevřeně a srozumitelně popisují úskalí tvorby fontů a nabízejí návody k jejich praktickému použití. Věnují se nejen kvalitě písma, jeho vzájemnému kombinování, nelatinkové typografii, digitální sazbě, licencím a historii tvorby písma, ale i obecnějším teoretickým otázkám: třeba jestli svět opravdu pořád potřebuje nová písma.

Mezi autory najdeme kromě zakladatelů písmolijny Veroniky Burian a José Scaglioneho také nejvýznamnější současné teoretiky designu a typografie, tvůrce písma, grafické designéry a pedagogy – Fionu Ross, Catherine Dixon či Gerryho Leonidase. Na přípravě knihy se ale celkem podílelo víc než padesát autorů a odborníků z celého světa.

 

IMG_9095_upr

IMG_9102_upr   IMG_9098_upr

 

Knihu Building Ligatures: The Power of Type připravila editorka Linda Kudrnovská a graficky ji zpracoval Filip Blažek. Publikace má formát 156 × 232 mm, 248 stran, vysázena je písmy Bely a Lektorat (TypeTogether), vytištěna je na papír Fedrigoni Arena a svázána je v měkké šité vazbě s klopami.

 

editor

Linda Kudrnovská

 vydavatel

TypeTogether

 rok vydání

 2022

 cena

 935 Kč + poštovné