Font

logo

Výběr jazyka

cs / en

 

Zajímavá studie možného redesignu známých značek 19. 4. 2017

Grafik Manuel Federl analyzoval logotrendy z posledních dekád a na jejich základě vytvořil bakalářskou práci na téma „Logo je mrtvé“, jejíž součástí byl pokus o redesign/zjednodušení několika známých značek (převážně německých) při zachování klíčových identifikačních prvků nebo barevnosti. Podívejte se, některé jsou vcelku smysluplné…

více »

Město Lovosice má nové logo 7. 4. 2017

Hlasování občanů o nejhezčí logo města Lovosice vyhrál modrý motiv zobrazující radniční věž, která vrhá stín a vytváří tak velké písmeno „L“. V hlasovací soutěži logo zvítězilo s těsnou převahou před druhým v pořadí.

více »

Galerie hlavního města Prahy hledá nový vizuální styl 4. 4. 2017

 

Galerie hlavního města Prahy vyhlašuje ve spolupráci s CZECHDESIGN otevřenou soutěž pro grafické designéry. Vítěz dvoukolové soutěže se stane autorem vizuální identity jedné z nejvýznamnějších výstavních institucí v České republice a získá zakázku na zpracování grafického manuálu za 400 000 Kč. Deadline podání návrhů je 22. května 2017.

více »

Město Kremnica má nové logo 3. 4. 2017

Slovenské město Kremnica a jeho organizace mají nové logo a vizuální styl. Sedmičlenná komise vybírala vítěze ze 32 přihlášených grafických návrhů.

více »

Slavkov u Brna má nové logo 28. 3. 2017

Dvouhlavá orlice z nejstaršího dochovaného českého znaku a jeden z největších barokních zámků na Moravě. Nejvýraznější prvky symbolizující město Slavkov u Brna se nyní staly i předlohou pro vytvoření nového loga města.

více »

Svobodní mají nový vizuální styl 22. 3. 2017

Nový vizuální styl si nechala před volbami do Poslanecké sněmovny připravit Strana svobodných občanů (zkráceně Svobodní). Nové logo z dílny brněnského kreativního studia Davida Geče strana představila při zahájení jarní části kampaně před volbami do Sněmovny.

více »

Polský Krakov s novou identitou 17. 3. 2017

Druhé největší polské město představilo nové logo a vizuální styl, stojící na vizualizaci jednoho z největších středověkých náměstí v Evropě, součásti charakteristického šachovnicového uspořádání města.

více »

TJ Sokol Jarcová je asi součástí Juventusu :) 16. 3. 2017

Na svých stránkách mj. uvádí: „Sportovní klub oslovil známého Jarčovského designéra Petra Zetka, který po krátkém váhání výzvu v podobě návrhu nového loga přijal. No a po dvou měsících navrhování, schvalování, úprav, změn, doplňování, korekcí, atd. můžete sami níže posoudit, zdali se nám to povedlo či ne. Upozornění: Na zobrazená loga se vztahuje Zákon č. 121/2000 Sb. Zákon o právu autorském, o právech souvisejících s právem autorským. Loga TJ Sokol Jarcová z.s. může v souladu s grafickým manuálem užívat pouze TJ Sokol Jarcová a jeho oddíly.“ Zajímavé, ne? :)

více »

Akademie múzických umění v Praze v novém 9. 3. 2017

Akademie múzických umění v Praze vstoupila do letního semestru s novou vizuální podobou. Nový vizuální styl je dílem grafiků Martina Strnada a Filipa Heyduka z renomovaného grafického studia Heyduk, Musil & Strnad.

více »

Liberec už vybral novou vizuální identitu 8. 3. 2017

 

Město Liberec našlo fungující vizuální identitu. Podle odborníků bude vítězný a radou města schválený návrh designéra Ondřeje Zámiše velmi dobře fungovat v tiskovinách a při propagaci města směrem k turistům.

více »