Font

ostatní

Výběr jazyka

cs / en

 

Nový Font 152 se již tiskne!

Na co se můžete těšit ve druhém letošním čísle našeho časopisu? Kromě hlavního tématu, kterým je tentokrát CI svítidel, přineseme články a rozhovory ze světa grafického designu, fotografie nebo grafického software a věnujeme se tentokrát také signmakingu…

   

Úvodem vám nabídneme rozhovor s grafičkou Helenou Jiskrovou, mezi jejíž nejviditelnější práce patří například logo pro Ministerstvo kultury nebo Jihočeský kraj.

   

Dále představíme práci písmomalíře Petra Břinčila alias St.Ulika, který se věnuje ruční kaligrafii.

   

Jan Bartoš zpovídá popularizátora astronomie a výjimečného fotografa noční oblohy Petra Horálka, který za své fotografické obrazy získal mnoho cen.

Ohlédneme se za výsledky tradiční soutěže Prima Zlatá pecka o nejkreativnější počiny v reklamě, podíváme se, jak dopadla soutěž na novou vizuální identitu města Liberec a představíme Sešity pro trénování paměti a dalších kognitivních funkcí, které vydala Česká alzheimerovská společnost, oceněné 1. místem v soutěži NČKR 2015 v kategorii Učebnice a ostatní didaktické pomůcky.

 

      

Tématem tohoto čísla je corporate výrobců svítidel, podíváme se na vizuální styl v této oblasti u nás i v zahraničí – konkrétně třeba společnost Halla, Bulb či Lasvit. A tradičně budeme hodnotit úroveň log v tomto oboru.

 

V technicky zaměřené části Fontu se dočtete, jaké jsou trendy v oblasti signmakingu, dozvíte se o nové technologii UVgel a první velkoformátové roll-to-roll tiskárně Océ Colorado 1640, která tuto novou tiskovou technologii využívá.

Poreferujeme o výhodách užívání aplikace BrandCloud, dozvíte se, jakou roli hrají macy ve firemním prostředí a zda je přechod na takové řešení opravdu výhodný a dále vás seznámíme s nástroji k vystavení kreativního portfolia na internetu.

Představíme knihu Umění kaligrafie, portfolio aplikací společnosti Z STUDIO a doprovodný program nadcházejícího veletrhu Reklama Polygraf 2017. Michal Wein ve svém tradičním příspěvku tentokrát rozebírá fenomén světla/majáku/lampy ve znacích a logotypech.

Font uzavírá rubrika ve zkratce, kde naleznete přehledně mnohé aktuální zajímavosti z našeho oboru.

Těšíme se zde na vaše komentáře, až si nový Font pořádně prostudujete. :-)  Do schránek by vám měl dorazit asi za týden.


Komentáře k článku

19. 4. 2017 14:25 jakub

pekna obalka