Font

logo

Výběr jazyka

cs / en

 

Podivné logo šachistické :)

Organizátoři nastávajícího Mistrovství světa v šachu zveřejnili logo šampionátu, moc se ale nepovedlo… Schematické zobrazení dvou postav hráčů, které sedí příliš blízko, v podstatě na sobě, vyvolalo poměrně hodně zábavy mezi uživateli internetu, ale účastníci soutěže to ostře kritizovali.

Podle některých šachistů je logo nestoudně vulgární, některým připomíná scénu z Kámasútry. Ti, kteří podrobněji prozkoumali obrázek, si také všimli toho, že zobrazené postavy šachistů hrají na desce 6 × 6, když podle pravidel musí být deska 8 × 8.

Nehledě na to se našli i ti, kterým se nové logo líbilo. Mistrovství světa proběhne v Londýně v listopadu roku 2018.

Zdroj zde.

Jak se vám to symbolické propojení šachistů líbí? :)


Komentáře k článku

3. 1. 2018 12:20 jakub

Podľa anglických médií je za novým logom ruský umelec pod menom Shuka Design. Ten vytvoril grafiku, ktorá takmer rok pred začiatkom svetového šampionátu vyvolala rôzne reakcie. Mnohí sa čudujú, prečo práve takéto logo, ktoré pripomína polohu z kámasútry.


https://sport24.pluska.sk/ostatne/foto-vnutri-aj-sach-ma-svoj-skandal-nove-logo-sampionatu-pripomina-sexualnu-polohu.html

1. 1. 2018 05:13 DH

Ha ha. Už vidim ty introvertni šachisty, jak se ztotožnují s tímto sexistickýcm "uměleckým" vizuálem. :)

31. 12. 2017 13:44 lh

faux-pas jako prase, ten vizual je vyborny, bagatelizace jako vesela vanocni zpravicka tomu nepomohla

29. 12. 2017 15:37 Pala

super

27. 12. 2017 19:03 Font

Děkujeme za upřesnění i za přání. Toto byla v podstatě ale jen taková veselá vánoční zprávička, která nás pobavila... Neberte ji jako nic zásadního a mějte se krásně! :)

27. 12. 2017 18:13 Martin

Prezentujete tu pouze alternativní logo, ale co už... On už i ten zdroj mluví za vše: SputnikNews. Příště by to chtělo čerpat někde jinde.

https://www.underconsideration.com/brandnew/archives/new_logo_and_identity_for_2018_world_chess_championship_by_shuka_design.php

Za mě hodně povedená práce.

27. 12. 2017 16:24 Jan Vybíral

Tondo v klidu, logo nebo vizuál, mě to přijde taky dost úchylný. Pobavilo :) Redakci přeji hezké sváteční dny a dost energie i v novém roce!. :)

27. 12. 2017 16:11 Tonda

Ach jo, Fonte... Očividně nejde o logo, ale o klíčový vizuál mistrovství. Vždyť i na jednom z obrázků je uveden autor “ilustrace”. Chtělo by to do článků víc odbornosti, ne jen kopírování laických zdrojů, jinak vám to označení “bulvár české grafiky” navždy zůstane. Rovnou hodnotíte, jak se to nepovedlo - přitom dlouho jsem tady neviděl nic tak dobrého, jako tohle... Kéž by i v ČR vypadaly šachistické vizuály takto.
Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.