Font

logo

Výběr jazyka

cs / en

 

Monts má nové logo - jak se vám líbí?

Do redakce dorazila další prosba o hodnocení redesignu našimi čtenáři. Tentokrát se jedná o strojírenskou firmu obchodující převážně v zahraničí. Jak se tedy podle vás redesign povedl?

„Po 8 letech jsme se odhodlali výměně firemního loga a CI. Staré bylo velice těžko aplikovatelné, nedalo se s ním pracovat jinak, než v té jedné formě. Někteří lidé měli problém s rozluštěním názvu z loga. Nově jsme chtěli, aby vznikl motiv, použitelný samostatně a logo. V tuto chvíli je hotové logo a barevné řešení. Web se připravuje, na něm jsme vyměnili zatím jen logo,“ říká k redesignu projektový manažer Vít Vojtěch. 

Ukázka nového loga (v základní variantě, ve verzi se sloganem a samostatný symbol) a starého (dole): 

 

 

 

 

 

 

 

Co si o redesignu myslíte?


Komentáře k článku

29. 6. 2010 12:12 Charlie

Celou dobu na internetu přemýšlím, kde Češi berou ty nepodařené a disgrafické logo designy, už jsem na to přišel, tvoří je Tom Vild.

22. 6. 2010 23:21 martina

Souhlasím, že typografie je trochu rozpadlá... možná by bylo vhodnější zvolit charakterističtější-originálnější font.... ale jinak je to posun k lepší čitelnosti.

15. 6. 2010 15:12 Čenda

Pane Vilde, prosím, podívejte se na své portfolio a poté ještě jednou na to honzovo. Stále nic?

14. 6. 2010 16:52 cer.t

Tom Vild kritizuje Honzu :o) zajímavéééé :o))

12. 6. 2010 06:25 Pepa Smrž

Koukám, že Tom Vild si tady léčí zlomené srdce nad pošlapaným Ryorem a uraženou Žabkou, co se ne a ne změnit v princeznu. A uráží a kope jak malé děcko. Roztomilé Tome, pobavil jste.

11. 6. 2010 23:30 honza / visualscream.net

Pane Tomíku Vilde (když už mě oslovujete "Honzíku", což je zvláštní, myslím, že se neznáme), chvíli jsem vážně uvažoval o nějakém rozboru toho, co jste napsal. Pak jsem se podíval na vaše stránky, pak si znovu přečetl váš příspěvek... a myslím, že se omezím na:

:o)))

Ač jsem se dobře pobavil, za což děkuji, za jinou reakci to myslím přecijen nestojí:)

11. 6. 2010 12:22 tom vild

vidim ze se tu projevuje dalsi borec - pan vranovsky ma sadu logotypu jako reference a polovina z nich je jeho personalni projekt :-) to me bavi. a zbytek zakazek se mu vejde na jednu stranku.

loga, nektera, ale velmi malo - nejsou loga a pouze nesrozumitelen typograficke kompozice. vsichni mame radi pismo, to je videt. ale logo je vec, ktera musi byt citelna na prvni pohled a to neni temer zadne. stejne tak profesional by mel vedet, ze kazde logo musi byt ctelne od cernobile varianty :-) a to jeho lgo neni - to je znak vleke profesionality honziku.

no a navrh - libi se mi a nekdo tu zminil, ze to je skok o moc dopredu. je. co se tyce rozpalu mezi znaky, to bych ted neresil - verim, ze si to autor uklidi nez logotyp uvede do manualu o pouziti. logo je hezke, ale ty dva modre prvky by mely byt jeste o neco mensi, ale ten zub co vsnikne byl zretelnejsi nez je ted. ted to vypada jak o chyba.

9. 6. 2010 21:57 Luky

to ente: i Váš "názor" se dal formulovat poněkud jinak, radši se prosím neprezuntujte, když se vyjadřujete, dle vašich slov jako pátá třída.

Jinak souhlasím s tím, že vůči původnímu logu je zde velký posun v před, ale dalo by se to dotáhnout. Torchu mě mate "O", ale v rámci strojírenské firmy se jedná patrně o sklíčídlo.

7. 6. 2010 22:25 ente

proč to sem daváte? to se nedá hodnotit. dávejte sem LOGA na hodnocení a né práce 5 třídy v kreslení na počitači!

7. 6. 2010 20:54 miretc

aplaaaus!! akorát ten rozpal mi krapet neštymuje, možná více tech font, ale aplausrozhodně

7. 6. 2010 20:41 miretc

aplaaaus!! akorát ten rozpal mi krapet neštymuje, možná více tech font, ale aplausrozhodně

7. 6. 2010 19:08 Pepa

ten symbol je docela dobrej, líbí se mi. ta typografie by zasloužila trošku doladit. možná by ten symbol / písmeno O mohlo být trochu větší než zbytek, tím rozsekáním na mě působí opticky menší a ty ostatní písmena jsou vůči němu dost brutální. ten claim "we make the world cleaner" je ale mimořádně stupidní. jinak aplikace by se z toho loga daly udělat asi hezký.

7. 6. 2010 17:17 Tomáš Vařil (",) tomasvaril.com (,")

Původní logo je příšerné! Nové logo je mílový skok k lepšímu. Rozpaly mezi písmeny nejsou úplně košer. Jak vypadá celková CI?

7. 6. 2010 17:03 honza / visualscream.net

Nové logo je dle mého názoru hrubý průměr. Jak už bylo řečeno - symbol vytvořený z písmene O je vizuálně problematický, obzvlášť při samostatném užití (kde chybí kontext ostatních písmen a kresba "skorokruhu" je pak velmi těžko pochopitelná i obhajitelná). Barevná kombinace až zbytečně nudná a stokrát viděná, typografie ne zcela zvládnutá (podepisuju se pod Čendův postřeh týkající se rozpalu mezi T a S), a zase, nudná. Zlepšení oproti původnímu návrhu je samozřejmě obrovské, na druhou stranu původní logo je naprostá bizarnost a už samotné vysázení názvu firmy čitelným fontem bez čehokoliv navíc by byl velký skok kupředu, takže je trochu problematické se na výrazné zlepšení odvolávat. Shrnul bych to takto: původní logo byl průšvih, který pravděpodobně zbytečně škodil, nové logo je čirý průměr v tom smyslu, že svému majiteli neuškodí, splní úkol "existovat a být čitelné", ale tím to hasne - rozhodně nepřinese do vizuálního výstupu společnosti element s jakoukoliv přidanou hodnotou, s šancí zaujmout. A to považuji za problém, logo a CID by měla propagovat, aktivně se podílet na marketingu firmy, být součástí hlubšího záměru než jen "mít nové, čitelné logo" - což z tohoto redesignu necítím.

7. 6. 2010 15:49 diablik

Nove logo sa mi celkom pozdava. Farebna kombinacia je taka svieza, sice pomerne casto pouzivana, ale vydarena. Mozno by to chcelo pouzit trosku boldovejsi font a jednotlive pismena posadit blizsie k sebe. Inak oproti povodnemu je to super pokrok (2-)

7. 6. 2010 15:11 Čenda

Ale nadobro jsem zapomněl podotknout, že oproti původnímu logu se jedná tak jako tak rozhodně o několikasáhový krok vpřed.

7. 6. 2010 15:11 Petr

Dle mého názoru je to určitě krok dopředu. Znak není špatný, ale přijde mi takový nedotažený. Taky mi přijde škoda použít klasickou Helveticu (snad jsem to trefil správně a místní mě neukamenujou), je to takové nemastné neslané. Dovětek je ok, klidně bych ho možná nechal celý v zelené barvě. Takže mám-li hodnotit jako ve škole, pak dávám za 3 (což je "dobrý")...

7. 6. 2010 15:08 Čenda

Trochu jsem na rozpacích z použitého fontu. Typografie pak sama o sobě také není zcela nejčistší. Větší mezera mezi písmeny T a S pak působí dojmem, že S jaksi stojí stranou. Co mi dále trochu trýzní oko je samotná konstrukce piktogramu. Použití zmenšeného písmene O mi přijde trochu nešťastné řešení. Spíše bych volil pravidelný kruh, který by pak splečně se zelenými prvky tvořil piktogram více kompaktní...