Font

fontshop

Výběr jazyka

cs / en

 

Visual Journalism

Protože svět informací se stává stále složitějším, jsou příběhy pro zpřístupnění čím dál častěji vyprávěny pomocí vizuálů a infografiky.

Proud rozmanitých informací (od výsledků voleb, přes katastrofy, války, až po vědecké objevy), kterým jsme denně vystavováni, se stále zvětšuje a pochopení takového množství informací je tedy stále komplikovanější. Infografika pomáhá se v informacích lépe orientovat, chápat jednotlivé souvislosti a transformuje obtížně uchopitelná data do přístupných vizualizací. Stále více se proto v tištěných i digitálních médiích využívá.

Publikace Visual Journalism představuje pokrokové projekty a klíčové osobnosti této disciplíny (například Fernando G. Baptista, Pablo Loseri, Mónica Serrano, Carlos Monteiro), a spolueditor Javier Errea na stránkách knihy prezentuje špičkové práce účastníků soutěže Malofiej International Infographic Awards, doplněné neocenitelnými postřehy z nejlepších světových redakcí. Publikaci vydalo nakladatelství Gestalten v tvrdé knižní vazbě, obsahuje 256 stran formátu 24,5 × 33 cm.

Nechte se inspirovat pracemi světových studií i jednotlivců, podívejte se, jakým směrem se svět infografiky vyvíjí!

 

autor

Javier Errea & Gestalten

vydavatel

Die Gestalten Verlag

rok vydání

 2017

běžná cena

1 590 Kč + ev. poštovné 

dodání

cca 1 týden