Font

fontshop

Výběr jazyka

cs / en

 

Vény skicák

Projekt grafický odpad kritizuje grafické nešvary na facebooku a nově i v právě vydané knize…

Filip Čapský s Filipem Bitnarem spravují na Facebooku od roku 2011 stránku grafický odpad, kde ukazují odvrácenou stranu čisté a jednoduché grafiky. Jejich cílem, jak sami říkají, je ukázat, jak by grafické zpracování rozhodně vypadat nemělo, a vyvolat v lidech o toto téma zájem. „Chceme lidi nejen bavit, ale také informovat o základních chybách, které se v grafickém designu vyskytují.“ A podle toto, jak velká jejich současná skládka grafického odpadu je, je jasné, že takových grafických chyb je nepočítaně. :-)

Nyní na toto téma vydávají také knihu s názvem Vény Skicák, která obsahuje podle slov autorů „90 skic legendárních grafických odpadů našeho Vény a životní příběh tohoto krotitele všech pixelů“. Pokud byste si náhodou nebyli jisti, co přesně konkrétní skica znamená, umístili autoři do každé z nich URL pro vyobrazení již finální práce.

Samotné skici oddělují Vénovy vtipné hlášky. Namátkou vybíráme: „Véno, zalom to tady!“ – „Ok, dobrou.“ // „Véno, tohle otevře jedině akrobat.“ – „Žádnýho neznám.“

V zadní části publikace se pak nacházejí originální komentáře od fanoušků grafického odpadu. Například: Pavel Žůrek „Véno, proč to neořízneš?“ – „Když ono se to okolo toho chlupatého svetru blbě dělá.“ (26. listopad 2016) // Ondří Scully Plyš: „Jeste horsi kresby delam za 3 euro a nebo za 90 kc nebo za krabicku camelek. :-) :-) :-) :-)“ (26. červen 2015) // Jan Kuba: „Ty kráso, tohle je velký špatný i na zdejší poměry. :D:D:D:D“ (9. květen 2017)

 

 autor

Filip Čapský, Filip Bitnar

 vydavatel

Grafický odpad

 rok vydání

 2017

 cena

 300 Kč + poštovné a balné