Font

fontshop

Výběr jazyka

cs / en

 

Rostislav Vaněk / Graphic design

Práce z let 1964–2014

Publikace shrnuje padesátiletou činnost předního českého grafického designéra a typografa a vedoucího ateliéru Grafického designu a vizuání komunikace Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze.

Kniha je řazena chronologicky a ukazuje autorovy práce od školních let, přes celou řadu plakátů a tiskovin pro kulturní akce, až k velkým projektům začátku 21. století. Je zde dokumentována jeho úzká spolupráce s Bienále Brno, významnou mezinárodní přehlídkou grafického designu. V publikaci jsou otištěny Vaňkovy významné projekty, jako vizuální styl pražského metra nebo Československé obchodní banky i jeho podíl na vizuálním stylu Československých aerolinií. Řada knižních titulů dokumentuje Vaňkův přínos této oblasti. Je autorem grafického řešení stovek knih pro přední česká nakladatelství. Publikace dokumentuje i jeho známkovou tvorbu. Druhá část otiskuje jeho práce na tvorbě tiskových abeced, kterým se věnuje posledních deset let. Jsou zde zastoupena všechna jeho písma, jejich praktické ukázky i skici dalších záměrů písmolijny Signature. Texty otištěné v knize (česky/anglicky) napsali Jiří Šetlík, Jan Solpera, Karel Haloun, Alan Záruba, Iva Knobloch a Milena Klasová. Brožovaná kniha obsahuje 440 stran.

Když nám pan profesor přivezl do redakce recenzní výtisk, ani jsme nemohli uvěřit, že tak ohromné množství práce mohl zvládnout jeden člověk. Jde o naprosto fenomenální a obdivuhodnou přehlídku kvalitního a nadčasového grafického designu, kterou nelze než doporučit každému zájemci o náš obor.

 autor

Rostislav Vaněk

 vydavatel

Kant

 rok vydání

2014

 cena

650  Kč + ev. poštovné