Font

ostatní

Výběr jazyka

cs / en

 

Young Package mění název, pravidla a vyhlašuje nové téma

Po 22 letech své existence se legendární soutěž obalového designu „Mladý obal“ zcela mění. Kromě nového názvu „Model Young Package“ se finanční odměna pro vítěze ztrojnásobí. Organizátoři také otevřeli horní věkovou hranici třiceti let u vysokoškolské kategorie a tak se do soutěže mohou nově hlásit designéři jakéhokoli věku. Tématem 23. ročníku je Coffee mania. Soutěžící se mohou registrovat pomocí online registračního formuláře a poté zasílají své práce poštou na adresu organizátora (CZECHDESIGN, Vojtěšská 3, Praha 1, 110 00). Deadline pro zaslání soutěžních prací je 14. května 2018.

Model Young Package má stále 2 kategorie. Do středoškolské kategorie se mohou přihlásit studenti středních a vyšších odborných škol. Především pak pro studenty středních škol po celém světě představuje Model Young Package zásadní projekt, kterého se účastní i celé ateliéry. Do druhé kategorie se mohou přihlásit studenti vysokých škol a designéři jakéhokoli věku.

Na vítěze čeká dohromady nově přes 6 000 EUR.

Soutěž stejně jako v předchozích letech motivuje tvůrce z celého světa k navržení ekologického obalu. Tentokrát budou designéři navrhovat obaly, které reagují na všudypřítomný fenomén kávy. Tématem Coffee mania organizátoři vyzývají kreativce k tvorbě obalů nejen na kávu jako takovou, ale na vše, co k ní patří. Letos mohou zvítězit obaly na kávové produkty, šálky, podšálky, kávové sety, ale například i obaly na oblíbený produkt s motivem kávy, který se objeví v grafice. Dopřejte si kávový dýchánek s odpovědným designem.

Porota bude tradičně hodnotit soutěžní práce anonymně. I letos budou mít šanci na výhru převážně papírové obaly, které dokonale ochrání objekt, snadno se otevírají a zavírají, mají povedenou grafickou stránku a jsou ideálně snadno vyrobitelné.

Předsedou poroty nadále zůstává přední český obalový designér Jan Činčera, který je součástí soutěže již od roku 1996.


Komentáře k článku

Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.