Font

ostatní

Výběr jazyka

cs / en

 

Nový Font 154 se již tiskne!

Na co se můžete těšit v letním čísle našeho časopisu? Kromě hlavního tématu, kterým je tentokrát CI univerzit, přineseme články a rozhovory ze světa grafického designu, fotografie nebo grafického software a věnujeme se tentokrát také fotobankám…

Úvodem vám nabídneme rozhovor s výtvarníkem Kameelem Machartem, berounským patriotem, který kromě menšího grafického studia provozuje i knižní nakladatelství. Pro Font tentokrát připravil ilustraci na obálku a podělil se i s postupem jejího vzniku v rubrice Krok za krokem.

 

Jan Bartoš zpovídá fotografku Markétu Navrátilovou, specialistku na sportovní fotografii, která mimo jiné již 25 let pravidelně fotografuje legendární Tour de France.

K tématu tohoto čísla se váže následující článek o univerzitách – svou práci pro tyto instituce přibližují grafické designérky Kristina Fišerová a Věra Marešová. Další dvoustránka je věnována kuchařce Škoda nevařit 2, která získala za své grafické zpracování od Petra Bosáka a Roberta Jansy Cenu Unie grafického designu v soutěži NČKR 2016.

 

 Tématem tohoto čísla je corporate univerzit, podíváme se podrobně na vizuální styl v této oblasti u nás i v zahraničí, konkrétně třeba na Harvard.

 

A přiblížíme, s jakými problémy se setkává budování jednotné vizuální identity na nejstarší české univerzitě – Univerzitě Karlově.

 

A tradičně budeme hodnotit úroveň log v tomto oboru.

 

V technicky zaměřené části Fontu se dočtete, jaká aktuální situace na trhu fotobank.  Dále vás seznámíme například s nabídkou nově vzniklé tiskárny Digen, jež mj. zajistila tisk a následné zušlechtění obálky tohoto Fontu, či s možnostmi nových typů 3D značkovacích laserů.

Dozvíte se, jaká vylepšení vás čekají v nové verzi operačního programu macOS 10.13 s názvem High Sierra, který v nejbližší době uvolní společnost Apple, nebo o možnostech využití umělé inteligence v oblasti designu. Michal Wein ve svém tradičním příspěvku tentokrát rozebírá fenomén knihy ve znacích a logotypech.

Font uzavírá rubrika ve zkratce, kde naleznete přehledně mnohé aktuální zajímavosti z našeho oboru.

Těšíme se zde na vaše komentáře, až si nový Font pořádně prostudujete. :-)  Do schránek by vám měl dorazit asi za týden.


Komentáře k článku

30. 8. 2017 08:40 Pala

Jan Koubek: tak to je teda něco O___O

29. 8. 2017 22:23 Jan Koubek

Hned pro začátek se omlouvám, tenhle komentář nemá nic společného s novým Fontem.
Můžete se, prosím, vyjádřit k logu účtenkové loterie? Právě se dívám na tuhle zprávu
https://zpravy.aktualne.cz/domaci/uctenkova-loterie-uz-ma-logo-stalo-temer-sto-tisic-a-hraje-v/r~28555f468cbc11e7aec7002590604f2e/
a mám dojem, že mám něco s očima, nebo že se jedná o vtip.
Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.