Font

ostatní

Výběr jazyka

cs / en

 

Nový Font 153 se již tiskne!

Na co se můžete těšit ve třetím letošním čísle našeho časopisu? Kromě hlavního tématu, kterým je tentokrát CI žvýkaček, přineseme články a rozhovory ze světa grafického designu, fotografie nebo grafického software a věnujeme se tentokrát také papírům a obalům…

    

Úvodem vám nabídneme rozhovor s grafickým designérem Janem Šabachem, který žije a pracuje již téměř 20 let v USA a za svou práci získal mnohá ocenění – namátkou Red Dot a ED Awards za logo Ryba ve vodě, ocenění časopisu Graphis za plakáty Help Philippines či Tiger Part atd.

  

Jan Bartoš zpovídá fotografa-samouka Jiřího Šebka, specialistu na fotografování architektury, který letos obdržel v rámci Czech Press Photo Grant Prahy a patří do skupiny nejlepších světových fotografů společnosti Fujifilm – X-Photographers.

Ohlédneme se za výsledky mezinárodní soutěže European Design Awards 2017, kde bylo oceněno mj. české Studio Kolektiv (zlato v kategorii Časopis) za design čtvrtletníku Film a doba, nebo za výsledky soutěže Young Package 2017 na téma Open & Play. Poreferujeme také o květnové konferenci Typoberlin, kde asi nejdiskutovanějším tématem byly Variation fonts.

 

  

Dále představíme mladou ilustrátorku Elišku Podzimkovou známou svými dokreslovanými fotografiemi, která pro Font připravila postup tvorby svých ilustrací v rubrice Krok za krokem.

V článku Věry Marešové si můžete přečíst o diskuzní platformě pro designéry nazvané Designoon, kterou založila a organizuje designérka Helena Jakoubě. A představíme také knížku Hravouka, oceněnou 3. místem v soutěži NČKR 2016 v kategorii Učebnice a ostatní didaktické pomůcky.

 

  

Tématem tohoto čísla je corporate žvýkaček, podíváme se na vizuální styl v této oblasti u nás i v zahraničí – konkrétně třeba na reklamní kampaně Orbitu či na český projekt Charity Gums. A tradičně budeme hodnotit úroveň log v tomto oboru.

 

V technicky zaměřené části Fontu se dočtete, jaké jsou trendy v oblasti papírenského průmyslu, dozvíte se, jak proběhl letošní ročník veletrhu Reklama Polygraf ve spojení s veletrhem Obaly či jaké jsou obalové trendy pro letošní rok. Přineseme rozhovor s expertem na PDF workflow Stephanem Jaeggim o výhodách PDF/X-4, dozvíte se, jak vybrat správné řešení pro ukládání firemních dat nebo jaké jsou principy a nástroje online spolupráce v kreativním a publikačním sektoru.

Představíme 500 nejvýraznějších designů všech dob v publikaci nakladatelství Phaidon a Michal Wein ve svém tradičním příspěvku tentokrát rozebírá fenomén úst ve znacích a logotypech. Font uzavírá rubrika ve zkratce, kde naleznete přehledně mnohé aktuální zajímavosti z našeho oboru.

Těšíme se zde na vaše komentáře, až si nový Font pořádně prostudujete. :-)  Do schránek by vám měl dorazit asi za týden.


Komentáře k článku

Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.