Font

ostatní

Výběr jazyka

cs / en

 

Celosvětový průzkum GWG o tiskových datech PDF/X

 

Zapojte se do celosvětového průzkumu GWG o tiskových datech PDF/X, který probíhá už jen do konce dubna, a to v sedmi jazycích včetně češtiny. Zapojte se na https://goo.gl/HtZp2j a pomozte vytvářet specifikace, které vyhoví i Vašim pracovním postupům.

Jaká tisková data chcete odesílat nebo přijímat? Skupina Ghent Workgroup, která stojí za specifikacemi GWG pro předávání tiskových dat, kontrolními profily pro PitStop a Acrobat nebo testovací sadou Ghent Output Suite, potřebuje Vaše znalosti a zkušenosti s PDF workflow. Průzkumem nyní zjišťuje, jaké jsou současné potřeby, požadavky i problémy při předávání tiskových dat, jak jsou specifikace GWG i jiné standardy PDF/X používány po celém světě a jak se zpracování tiskových dat změnilo od předchozího průzkumu v roce 2008.

Průzkum přivádí k hodnocení současné úlohy formátu PDF v produkci dokumentů a odhaluje problémy, kterým tvůrci a příjemci tiskových dat čelí. David Zwang, předseda GWG, k tomu říká: „Čím více informací získáme, tím lépe budeme připraveni zlepšovat řešení a doporučení pro nejlepší praxi. Výsledky průzkumu nám pomohou lépe chápat, jak se změnily procesy zpracování dat, které specifikace byly implementovány a jak se mezi sebou jednotlivá workflow odlišují.“

Skupina Ghent Workgroup (GWG) se zabývá rozvojem tiskového, vydavatelského a obalového průmyslu. Jejím cílem je vytvářet praktické pomůcky, které zjednodušují a zrychlují plnění každodenních produkčních úkolů. Výsledky průzkumu skupině GWG umožní pokračovat v přípravě smysluplných nástrojů a doporučení, která jsou dostupná celosvětově zdarma a implementována ve všech dobrých programech a workflow pro grafický průmysl.

Vyplnění průzkumu zabere jen pár minut. Napište své tiskárně nebo kolegům a přizvěte prosím i další účastníky, abychom získali co nejvěrnější data. Průzkum je dostupný češtině, angličtině, němčině, francouzštině, španělštině, italštině a nizozemštině. Jako poděkování za účast v průzkumu členové GWG připravili slosování o ceny.

 

Specifikace GWG, testovací sadu Ghent Output Suite a další informace najdete na www.gwg.org.

Petr Lozan

 

Nezkrácený odkaz na českou verzi dotazníku
https://www.surveymonkey.com/r/GWG2017PDFSurveyCZ

Všechny jazykové verze
http://www.gwg.org/gwg-2017-pdf-survey/


Komentáře k článku

Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.