Font

logo

Výběr jazyka

cs / en

 

Tak už i Rakousko zavádí jednotnou identitu státu

Před pár dny představila rakouská vláda záměr standardizovat vzhled všech federálních ministerstev, včetně jejich podřízených organizací. Cílem tohoto opatření je, jak se uvádí v tiskovém komuniké, vytvořit státní, nadčasovou a moderní, vnější identitu, která má hodnotu pro seriózní image, nabízí vyšší orientaci lidí ve správě a také nemalé finanční úspory díky jednotnosti komunikace (vč. podoby webů atd.). My o těchto projektech (a chaosu u nás) píšeme již mnoho let. Budeme poslední země, která to neřeší?

Vizuální vzhled rakouské federální vlády není v současné době jednotný.

 

Nový vizuální styl byl vyvinutý v úzké spolupráci mezi kreativním a grafickým týmem spolkového kancléřství.
Přestože vláda ujišťuje, že veškerá práce byla provedena interně, peníze daňových poplatníků putovaly i externím studiím. Ale proč ne, že?

 

Vláda přiznala inspiraci u již fungujících modelů (třeba v Německu, Nizozemí nebo UK). Odlišuje se od nich ale symbolem postaveným na trikoloře z vlajky (častěji se totiž objevuje stylizovaný státní znak, který je přece jen důstojnější než vlajka).

 

Úřad evidentně u symbolu „tak trochu“ navazuje na loga rakouského ministerstva zahraničí z roku 2014 (používala se i pro velvyslanectví).

Ta navrhl rakouský designér Thomas Feichtner a jak patrno z ukázek na jeho webu, uvažoval před 4 lety i o symbolu ze znaku (orlice)…

 

Do konce roku 2018 by podle plánu federálního kancléřství měla všechna ministerstva využívat nové logo a identitu v příslušné úpravě, která bude kodifikována manuálem.

Zdroj a více zde.

Tak kéž by se i u nás konečně něco podobného zavedlo…

A jak se to líbí vám?


Komentáře k článku

Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.