Font

logo

Výběr jazyka

cs / en

 

Rekupera redesignuje

Firma Rekupera, zabývající se systémy energetické nezávislosti pro domácnosti, prochází kompletním redesignem. Pod novým logem, vizuálním stylem, ale třeba i veletržním stánkem či animovanými videi je podepsáno brněnské Hybrid Studio.

Hlavním prvkem nové vizuální identity je dynamický motiv soustředěných kruhů. Ty symbolizují nejen ucelenost a uzavřenost systému Rekupera. Díky možnosti měnit počet kruhů představují především práci s energií – s jejími přírůstky a úbytky. Logo jde přitom za hranici běžného užití v rámci vizuální identity. Je navrženo jako ovládací prvek mobilní aplikace nebo jako indikátor důležitých hodnot systému.

animace loga: https://youtu.be/WDlCV7a8aZQ

„Kruhy v logu fungují vlastně jako analogový ukazatel. Změnou počtu zvýrazněných kruhů směrem od vnitřního okraje můžeme zobrazit hodnoty jakékoli fyzikální veličiny. Můžeme tak snadno ukázat aktuální výkon solárních panelů, tepelného čerpadla nebo stav nabití baterií,“ vysvětluje autor loga Jakub Schenker.

V rámci redesignu zatím vznikly nejen tiskové materiály či on-line kalkulačka úspor, ale také veletržní stánek a animovaná informační videa. Nyní příjdou na řadu ještě webové stránky a nový design řídící jednotky celého systému.

fotovoltaický systém: https://youtu.be/C_kPn0wnmZU
fotovoltaický systém s tepelným čerpadlem: https://youtu.be/sPY-OBVrBGg

Více informací na www.hybrids.cz


Komentáře k článku

7. 3. 2017 21:55 * Karel *

Moc se mi to líbí.

7. 3. 2017 09:23 architekt

Výborná práce! LIKE!

3. 3. 2017 21:13 Pala

souhlasím s wgx

3. 3. 2017 16:09 Tereza

Jednoduché, zdánlivě neoriginální logo, funguje skvěle, je-li precizně a smysluplně dovedená identita (jako zde). Netřeba více se pitvat v jednotce, když celek je absolutně vypovídající. Dle mého názoru komplexnost je tou určující silou. Líbí moc!

3. 3. 2017 09:58 wgx

Díky Jakube za odkaz. Teď už mi to dává smysl o něco víc a je to opravdu profesionálně zpracovaná práce. Přesto mi ale ty kruhy přijdou tak běžné a fádní, že s tím mám trochu problém, ikdyž se k danému oboru docela hodí.

2. 3. 2017 18:33 Black Poncho

Fajn práce !!!

2. 3. 2017 16:33 Jan Vybíral

Pěkné, čisté a funkční. Palec nahoru

2. 3. 2017 15:51 jakub

Nesměle si dovolím doporučit plnou verzi, kde je trochu více vidět využití loga.
Slévání kruhů pro menší velikosti je ošetřeno, je jich tam menší počet a je definována i minimální velikost pod kterou se už nepoužívají vůbec. Tady to nejspíš automaticky zmenšil redakční systém, čímž se to trochu rozmazalo...

http://hybrids.cz/rekupera.html

2. 3. 2017 15:28 wgx

Stánek je hezký, ale jinak... 5 kruhů umístěných na střed od nejmenšího po největší mi nepřijde moc originální, nemluvě o tom, že se ty tenké linky při menší velikosti loga do sebe vizuálně zalívají. Redesign je čistější než původní logo, ale vlastně jen vyměnili jedno šipkové klišé za jedno kolečkové klišé...
Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.