Font

logo

Výběr jazyka

cs / en

 

Postava Fabiána v logu Destinační agentury Brdy

Destinační agentura Brdy, která má rozvíjet turistický ruch v návaznosti na nedávno vzniklou CHKO Brdy, má už i své logo. Jeho ústředním motivem je mystická postava strážce Brd Fabiána od známého příbramského výtvarníka Jana Čáky.

„Jsme přesvědčeni, že značka s proslulým symbolem Brd se stane jednotícím prvkem celého regionu a přispěje k jeho rozvoji. Život i práce pana Čáky je nejlepší propagací Brd a věříme, že i jeho kresba poslouží k popularizaci a sjednocení celého regionu,“ řekl Vladimír Král, ředitel Ekologického centra Orlov, o.p.s. (ECO), pod který Destinační agentura Brdy patří.

ECO dlouho hledalo symbol, který by nebyl kontroverzní v regionu a umožňoval jeho sjednocení. „Rozdělování Brd na středočeskou a plzeňskou část považujeme za zbytečné, a proto jsme chtěli dát do znaku destinační agentury symbol, který není dotčený žádnými spory a má historickou vazbu k regionu,“ zdůraznil Vladimír Král. Logo by mělo přispět k znovuobnovení sounáležitosti s územím, které bylo na dlouhou dobu izolováno od normálního dění. „Domníváme se, že prostřednictvím Čákova Fabiána můžeme navázat na dobu, která předcházela uzavření Brd pro veřejnost,“ dodal Vladimír Král.

Zdroj a více najdete na webu www.pribramsko.eu.


Komentáře k článku

5. 1. 2017 13:29 wgx

Líbí se mi černobílé provedení, jde to i bez žlutých sluníček a zelených kopečků. Kresba je taky fajn, ale svou složitostí se do loga vůbec nehodí.
Zajímalo by mě ale, proč jsou v logu 3 druhy písma? Proč je tam 2x uvedeno slovo Brdy? Proč ta disproporčnost mezi Fabián BRDY a REGION BRDY? Jaká asi bude nejmenší možná velikost loga, aby bylo ještě čitelné, půl vizitky? Trochu mi vadí i ta nejednoznačnost, máme tady Destinační agenturu, Fabián Brdy a Region Brdy.. takže čoho je to vlastně logo?

4. 1. 2017 11:53 mb

Ano 3 druhy písma to kazí. Jakoby spodní nápis někdo přidal později. Dokážu si ale představit velmi originální a výraznou identitu.

3. 1. 2017 22:25 DN

Je příjemné vidět ručně kreslené logo. Škoda, že výtvarník nekonzultoval typošku s nějakým grafickým designerem. Mohla vzniknout opravdu pěkná věc.

3. 1. 2017 14:10 lh

prijemna zmena, sazka na "pohadkovou" ilustraci, ktera se da dale obsahove rozvijet jako cihlarova zoo. Typoska je pri delsim zamysleni trochu matouci. S aplikacema nebude problem, vysivka lze nahradit potiskem a gravirovani muze byt jen textove. libi.

3. 1. 2017 13:16 Lucylle

Keď pominiem 3 druhy písma, tak chcem vidieť jeho praktické použitie...
Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.