Font

logo

Výběr jazyka

cs / en

 

Polský Krakov s novou identitou

Druhé největší polské město představilo nové logo a vizuální styl, stojící na vizualizaci jednoho z největších středověkých náměstí v Evropě, součásti charakteristického šachovnicového uspořádání města.

 

 

Krakov je historická rezidence polských králů s hradem Wawel, katedrálou, sídlem starobylé univerzity a arcibiskupstvím. Staré město s množstvím historických památek i parků je oblíbeným cílem turistů a je zapsáno na seznamu Světového dědictví UNESCO. Podle legend je jméno města odvozeno od knížete Kraka, který je v Polsku považován za Slovana. Pravděpodobnější však je, že jméno pochází od Keltů, kteří tuto oblast obývali, což je známo z archeologických nálezů i z římských pramenů.

Pod novou identitou je podepsána designérka Dorota Kozak, která stála před 20 lety i za předchozí oranžovou podobou. Byla pověřena městskou radou logo zmodernizovat. Náklady na redesign se odhadují na ekvivalent 6.000 euro. Na vývoj celé Corporate Identity dostala pak k dispozici 20.000 eur. S ohledem na velké množství aplikací, které musí být v této souvislosti změněny, to je poměrně malá částka.

Zdroj a více zde.

 

Nám se tato nová identita líbí, je čistá, výrazná a jednoznačná. Vznikl moderní symbol, snadno aplikovatelný i jako ikonka do aplikací na mobily, který ale svou kresbou nadále asociuje historii města.

Co na to říkáte vy, třeba ve srovnání s posledními logy českých měst?


Komentáře k článku

6. 4. 2017 11:56 chuck

Mno, poláci prostě grafiku umí

22. 3. 2017 12:14 Učitelka

Jako semestrální práce dobrý no...

17. 3. 2017 12:57 Karel

Líbí se mi, jak je logo hezky a smysluplně umístěno na tom modrém pozadí s mapkou, ale co se mi tedy opravdu nelíbí, jsou ty ikony vytvořené linkou, protože to už je opravdu až moc kopie všech ostatních nových CI měst, není tam nic "svého", fakt, tohle by taková instituce, jakou významné polské město je, neměla dopustit.
Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.