Font

logo

Výběr jazyka

cs / en

 

Paraple mění po necelém roce opět identitu

Obecně prospěšná společnost Centrum Paraple měla známé logo s panáčkem na vozíčku, které v loňském roce redesignovala (především změnila ručně psané písmo na čitelnější font). K našemu překvapení se ale nyní objevila další změna identity a z loga zmizel i panáček…

29. 09. 2016

Obecně prospěšná společnost Centrum Paraple prošla během letošního léta výrazným redesignem, spojeným i s úpravou stávajícího loga. Společnost pomáhá lidem s poškozením míchy následkem úrazu nebo onemocnění. O úpravě loga rozhodl její nový ředitel David Lukeš, který se ujal funkce letos v březnu. Předchozí logo vytvořil pro Centrum Paraple před deseti lety Pavel Šťastný, majitel a art director grafického studia Plechárna. 

Ten byl nyní osloven i s žádostí o jeho renovaci a podle zástupců centra logo upravil „v souladu s dnešními požadavky na jednoduchost, dobrou čitelnost a zapamatovatelnost“. Pro Paraple signifikantní „panáček na vozíčku“ v logu zůstal. Poprvé také dostal jméno a příběh. V reklamních materiálech Centra Paraple se prezentuje jako jedenadvacetiletý Dan, který se dostal na vozík po autonehodě a v centru se znovu naučil se o sebe postarat. 

Zdroj: mediar.cz

 

A nyní?

5. 6. 2017

Možná jste již zaznamenali, že Centrum Paraple má nové logo a že celkově mění svou vizuální komunikaci.

Místo panáčka na vozíku s nápisem Paraple odnynějška používáme několik variant nového logotypu od grafiků Matěje Činčery a Jana Klosse, členů kreativní skupiny OKOLO. Základní používanou variantou loga je kulatý nápis Centrum Paraple, tzv. „razítko“, nebo jen nápis Paraple, tzv. „duha“.

Nový styl komunikace jsme odstartovali pozvánkami na Běh pro Paraple. Práci zmíněného tandemu doplnil svými ilustracemi ještě Michal Bačák, autor oceněný na Czech Grand Design 2016 v kategorii ilustrátor.

Pokud máte zájem se o tématu i autorech samotných dozvědět víc, pak si určitě přečtěte červencové vydání Magazínu Paraple, kde o nich (a s nimi) najdete obsáhlejší článek.

Zdroj: paraple.cz

 

Jak se vám nové logo líbí? A co říkáte na předchozí redesign s panáčkem na vozíčku, nebyl lepší?


Komentáře k článku

1. 7. 2017 22:39 Petr Šimčík

Osobně se mi to líbí použité níže v grafice ale problém je, že samostatně je to naprosto tuctové.

29. 6. 2017 15:54 Pala

ok

15. 6. 2017 10:32 Iva Pelc

Mně se to tedy naopak líbí mnohem více :)

12. 6. 2017 13:46 wgx

Nečitelné, špatně použitelné, ničím originální, nic neříkající... velmi slabé, předchozí redesign byl lepší, panáček s křídly byl moc fajn