Font

logo

Výběr jazyka

cs / en

 

Nové logo DON Tábor

Ve čtvrtek 8. června bylo při slavnostním zakončení divadelní sezony odhaleno nové logo Divadla Oskara Nedbala Tábor. Autorem je Jiří Linhart (táborské studio Ponovu).

 


Předchozí podoba loga divadla.

 

Nové logo je výrazným posunem k lepšímu. Zdroj a více zde.

Logo je čisté, elegantní, pro divadlo vhodné, takže za redakci palec nahoru. Jak se líbí vám?


Komentáře k článku

16. 6. 2017 17:22 lh

nove logo je v pohode, rozhoduci pro divadlo nebude logo ale vizual (programy, plakaty). Pokud ty dopadnou dobre, bude to krasna identita.

16. 6. 2017 17:15 jakub

Michal: houbeles pruhy, původní logo Apple vypadalo takto: http://cdn.osxdaily.com/wp-content/uploads/2010/12/old-apple-logo.jpg :)

Jinak já toto logo neobhajuju (ale ani neshazuju, jak jsem psal, nevím jestli to není zavedená zkratka, nevím v jaké podobě se bude používat...). Jen nesouhlasím s tou připomínkou, že z toho není poznat že jde o divadlo. Logo jako takové prostě nemá funkci informační, ale identifikační.

16. 6. 2017 16:31 Michal : .

Jakub: Nesmíme zapomenout, že loga jako Adidas, Nike nebo např. Apple se k dnešní podobě vypracovávali řadu let. Když si vyhledáte jen třeba původní podobu posledního zmiňovaného tak si uvědomíte, že na začátku bylo jablko složeno z barevných pruhů a dokonce obsahovalo nápis Apple Computers...

Zajímalo by mě, jakou funkci zastává zde publikovaná podoba loga. Možná se jedná pouze o nějakou interní verzi a ta základní, která "jde do světa" je ta na webu.

16. 6. 2017 10:29 nigel melish

pěkné

16. 6. 2017 10:27 michael ellis

přesně tak, měly tam být divadelní masky, budova divadla a mapa tábora

16. 6. 2017 10:18 Jakub

Michal: Tak ono z mnoha log není na první pohled poznat o co jde, člověk to většinou právě z toho kontextu nějak pochopí. Naopak přílišná popisnost v logu je většinou spíš na škodu. V tomto případě navíc existuje verze s textem Divadlo Oskara Nedbala Tábor (k vidění např. na webu divadla).
Za mě se na tom spíš ukazuje určitá bezradnost nad iniciálovými logy všeobecně - uvedu zkratku (značku) DON a hned vedle ji ještě rozepíšu, to pak zkratka ztrácí poněkud smysl. Navíc zrovna slovo DON evokuje něco jiného, ve mě asi spíš italskou restauraci. Nicméně pokud je to zavedená a všeobecně známá zkratka toho souboru, pak tato připomínka padá.

16. 6. 2017 09:54 Michal : .

Pala: Ale o tom to právě je. Srovnáváte Divadlo Oskara Nedbala s Adidas.

16. 6. 2017 09:15 pala

Michal - cože logo bez kontextu nedává smysl :-O musí být hrozný pro brandy jako adidas nebo nike prezentovat se bez boty apod.

15. 6. 2017 14:25 * Karel *

Pravda, informace, že se jedná o divadlo, chybí...
Staré logo už změnu opravdu potřebovalo.

15. 6. 2017 14:19 Michal : .

Pro lidi, kteří toto divadlo neznají to logo, bez nějakého dalšího kontextu, nemůže dávat žádný smysl. Za mě DON´T.
Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.