Font

logo

Výběr jazyka

cs / en

 

Nadace Jedličkova ústavu mění své logo

Nadace Jedličkova ústavu oslaví v říjnu 27. výročí svého založení a k této slavnostní příležitosti se rozhodla změnit vzhled svého nadačního loga. Nové logo vytvořilo grafické studio Maturus, o.p.s., které se věnuje veřejně prospěšnému podnikání v oblasti grafiky a zaměstnává kreativní lidi s handicapem i bez něj. V roce 2010 ho založila Nadace Jedličkova ústavu v rámci programu „Rok jinak“.

Stávající logo, pouze s malými změnami, používala Nadace již od svého vzniku. Původní design vycházel z dětského návrhu a znázorňoval postavičku, která svou prodlouženou rukou symbolizovala jakousi střechu a komunikovala následující aspekty: ochranu a děti – bez důrazu na tělesný handicap.           

Hlavním motivem nového loga je nyní odkaz k zakladateli, kterým je Jedličkův ústav a školy. Zároveň se přiklání k modernímu a jednoduchému designu. Logo symbolizuje postavu jedoucí na invalidním vozíku, která rukama roztáčí kola – jednoznačný symbol klientů, kterým Nadace aktivně pomáhá.                   

„Věříme, že nové logo bude pro nadaci jasnějším komunikačním prostředkem a podtrhne její poslání a tradici. Zároveň doufáme, že se pro veřejnost, partnery a pravidelné dárce stane zřetelným a určujícím symbolem vnímání činnosti Nadace. Doufáme, že i díky příspěvkům našich dárců bude Nadace Jedličkova ústavu nadále plnit své poslání a v budoucnu rozdělí minimálně dalších 100 milionů Kč těm, kteří to potřebují,“ uvedla ředitelka nadace Irena Fodorová.

Jak se vám nové logo líbí?


Komentáře k článku

7. 10. 2017 19:03 lh

nemam jasno v tom jestli NJU je jen pro vozickare, ale spis nez vyobrazovani postizeneho bych se pokusil zobrazit "poslani" nadace.

2. 10. 2017 12:59 jakub

inhouse, ale proč ne? celkem to bude fungovat.

2. 10. 2017 12:01 Robot

Stačí se mrknout na portfolio studia a je to vcelku jasně :). Je to takový inhouse prostě.
Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.