Font

logo

Výběr jazyka

cs / en

 

Lidovci a STAN mají společné logo, symbolizuje prý rodinu (ha)

 

„Vyrostla tu generace lidí, pro které je důležitější umět spolupracovat, než se jen hádat před televizními kamerami,“ uvádí Lidovci a Starostové na své nové webové stránce. Mimo důvody, proč spojili síly, představily strany také společné modro-žluté logo. Rostoucí žluté sloupce mají symbolizovat budování společnosti odspodu a zohlednění potřeb rodin. (Nebo to je třeba nárůst hackerských útoků v následujících letech?  :-) )

Jednotlivé pruhy na logu podle obou předsedů postupně představují rodinu, obec, region a celý stát a společnost. Zároveň je podle nich logo i symbolem růstu síly. „Je to ten nárůst, který očekáváme. A také to symbolizuje to, že politici by měli mít blízko k lidem, k rodinám a že od těch rodin, přes obce, přes regiony potom se má vládnout,“ řekl Bělobrádek. „Vládnutí má být zespoda. Nemá to být demokratický centralismus, ale má to být vládnutí tak, aby potřeby lidí od rodin přes obce a regiony se projevovaly i v celostátním měřítku,“ doplnil.

Autor loga bohužel není v TZ uveden.

Zdroj a více zde.

 

             

Logo se nám nelíbí, je překombinované (proč jsou třeba ti lidovci v dalším obdélníku?), také nám připomnělo známou finanční a pojišťovací společnost OVB (kde se ale s typografií pracuje čistěji a sloupcový graf má u finančních firem svůj jasný význam)…  Také už se objevují poznámky, že logo se čtyřmi pruhy vypadá jako „pravé“ čínské adidasky :) nebo symbol pro sílu mobilního signálu.

A jak se tento žlutý stoupající sloupcový graf pro nový politický subjekt líbí vám?


Komentáře k článku

19. 5. 2017 13:05 Tomáš

Strašný... To vytvořili Bělobrádek s Gazdíkem během schůze v Malování? Trojúhelník (?), barevnost, text ve dvou odstínech modré, jeden zarámovaný, druhý nikoliv, různé odsazení, komplikovanost a přitom nejasnost loga.. Může to být ještě horší? :)

17. 5. 2017 14:54 Vojta

Hledal jsem, co je na tom logu dobře a skuteně jsem něco našel: Správně je text "Lidovci Starostové". Takže oceňuji, že tam není uvedeno "KDU-ČSL, STAN" nebo třeba "Křesťanská a demokratická unie-Československá strana lidová a Starostové a nezávislí".

Lidovci mají na loga nějakou smůlu. Kdykoli vidím jejich stávající logo, napadně mě "drátem do oka". Ale přiznejme si, že logo zas tak důležité není. Burešova politická divize má logo takřka dokonalé a přesto mně zvedá tlak.

17. 5. 2017 12:57 eix

Čím víc pruhů, tím víc adidas.

16. 5. 2017 21:43 Radek

Žlutomodrý rodinný STAN.

16. 5. 2017 18:52 pala

Tak teď maj lidovci plnou čárku. Nádherná práce s typografií, negative space, prostě dokonalé!!!! ♥

16. 5. 2017 16:09 lh

logopeklo, fuj.

16. 5. 2017 15:15 Marek

Tahle čára symbolizuje, že i čáry by měli mít blízko k lidem, k rodinám a že od těch rodin, přes obce, přes regiony se mají čáry spojit a najít logo:))

16. 5. 2017 13:09 Vera Maresova

už samotné slovo "vládnutí" je něco, co ovládá lidi, iluze pro lidi a pouhá slova politiků... krásně popisují emoce nebo to, co má logo sdělovat, ale ani jedno z toho tam není. Emocionálně a vizuálně je to logo chladné...

16. 5. 2017 12:33 geek

LOL!!

16. 5. 2017 11:50 Jan Macek

Je to silný signál :)
Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.