Font

logo

Výběr jazyka

cs / en

 

Investiční společnost Jet Investment má nové logo

Investiční společnost Jet Investment miliardáře Igora Faita slaví v letošním roce 20. výročí založení a spolu s ním mění logo. Součástí nové vizuální identity z dílny pražského Studia Marvil je také narozeninové logo, které bude skupina používat při komunikaci výročí po celý rok 2017.

 

„Nové logo vychází z písmena J a symbolizuje cestu vzhůru, finanční růst, současně odkazuje také na oblast, do které investujeme, tedy na průmyslové podniky,“ říká Igor Fait. „Základem vizuálního stylu je výrazný jednoduchý zapamatovatelný symbol v modrém provedení doprovázený minimalistickou šedostříbrnou typografií,“ říká Pavel Zelenka, kreativní ředitel Studia Marvil.

 

„Chtěli jsme původní nepříliš výrazný logotyp nahradit výraznějším logem, který by lépe vystihovalo podstatu našeho byznysu a odpovídalo současným trendům,“ doplňuje Igor Fait. V rámci nové vizuální identity se navíc Jet Investment vrací k původnímu názvu, pod kterým je skupina historicky známá jak v rámci byznysového prostředí, tak na veřejnosti. Jet Investment se totiž v roce 2015 transformoval do fondové podoby prostřednictvím investiční společnosti a fondu JET I a používal název Jet Investment Management. „K tomu nás tehdy vedly spíše technické důvody, předchozí název byl obsazen historicky vzniklou společností. Nyní se název uvolnil, a tak jej logicky chceme použít pro vrcholný subjekt skupiny – licencovanou investiční společnost,“ dodává projektový ředitel Jet Investment Oldřich Šoba.

Loga společnosti zde: Jet Invest_loga_krivky RGB.pdf (dokument Adobe PDF)Jet Invest_loga_krivky RGB.pdf

 

Původní logo


Komentáře k článku

31. 1. 2017 19:42 typograf

pro Pala:
písmo Founders Grotesk od respektovaného tvůrce Krise Sowersbyho rozhodně není "zprasené" https://klim.co.nz/blog/awards-and-accolades/; takové hodnocení může napsat pouze typografický diletant - je to asi podobné, jako když posluchač Abby odsuzuje skladby Radiohead.
spi dál, kámo - o současné typografii nevíš nic

14. 1. 2017 01:18 Pala

Radek: konečně fér argument. To je přesně proč to považuju za naprostý paskvil. Když se podívaš na znaky, jsou uzavřeno-polootevřené, jako Arial (jo, přesně to co všichni vyčítají arialu, ještě ve zhůvěřilejší podobě). A k tomu to malé T? Tak je to titulkové nebo chlebové? Toloušťky v písmu jsou upraveny na "body" ale zároveň způlky se to tváří jakože grotesk. Z mýho pohledu je to prasácký písmo.
http://i.imgur.com/pkjTg5I.png

12. 1. 2017 19:43 Radek

Pala: No nevím, mně moc ty uzavřené znaky (aperture) nepřipadají jako písmo na body text...

12. 1. 2017 19:20 Pala

Jan Vybíral: "No blik" Proto se používá na loga písmo titulkové (většinou). Ten rozdíl není daný tím kde je písmo použité, ale jeho vzhledem. Tohle písmo je pro hlavní text loga naprosto nevhodné, právě proto, že je dělané očividně na sazbu v bloku a ne na titulky. Spíš je zřejmé, že tomu nerozumíte vy. Je to jak kdyby někdo napsal logo v Times New Roman - Regular. I když v tomhle případě je Times ještě velmi kvalitní font oproti téhle zhůvěřilosti. A fakt mi baví ty osobní narážky, ale protiargumentace neexsituje, žejo ;-)

12. 1. 2017 17:24 Jan Vybíral

Hlavně chlebový písmo je běžný písmo (třeba Helvetika) v malých velikostech (delší texty třeba v knize nebo časopisech).
Což když tady vidím to velké logo je úplně mimo. Někdo si tu bohužel hraje na odborníka, používá ale termíny, kterým nerozumí :-)

12. 1. 2017 16:37 Petr

Mě příjde že vždycky ti, co se nejvíce ohánějí výrazy "cit pro kompozici", "chlebový písmo", "pohyb na poli grafiky" atd. jsou většinou takoví ti přechytralí zneuznaní "grafici", jejichž portfolio bude, i přes veškeré aktualizace a použití barev roku, vypadat jako z 90. let.

12. 1. 2017 16:26 DJ

za mě taky nic moc, hlavně ta typo.....symbol mi nepřijde špatný, ale nějak jinak bych si s ním pohrál.....ale hlavně mě zaráží ta věta? ....v modrém provedení....teda nevím jestli jsem barvoslepej nebo nemám zkalibrovanej monitor, ale já tam modrou nevídím, spíše fialovou....:)

11. 1. 2017 16:59 robot

Pala: me by spis zajimal nejaky priklad co povazujete za zdarilou praci :)

11. 1. 2017 16:55 Pala

Velmi svěží použít chlebové písmo na logo :D A zajímavý symbol? Jasný. Asi se pohybujeme na poli grafiky jinak dlouhou dobu. Tohle je groteskní až až ;-)
PS: Zajímalo by mě co děláte vy :D (ne, nezajímalo, tyhle trapný komentáře mam za sebou už od 14 let).

11. 1. 2017 15:56 David

Z jaké logobanky?

Tohle je velmi čistý a zajímavý symbol, spojující litery J a stoupající sloupcový graf. Symbolika tedy jasná a elegantní. Za mě skvělá práce. A proti písmu také nemám nic, je osvěžující vidět výraznější písmo této v době všude stejných nudných grotesků...

PS: Zajímalo by mne, co by třeba Pala udělal

11. 1. 2017 15:51 Pala

Sorry, ale nikdo s citem pro grafiku a kompozici nemůže říct, že tohle je fajn. Typografie je naprostý humus. To otevřené J?! A to nemluvě o tom, že ten symbol vypadá jak nejlacinější logo z logobanky. Jestli se vám líbí, tak ok, ale z mýho pohledu je tohle značný podprůměr.

11. 1. 2017 15:33 robot

Jako redesign mi to přijde změna k lepšímu, takže palec nahoru. Je to jednoduché a přitom OK. Pohoda.

11. 1. 2017 14:51 wgx

Je to fajn a líbí se mi to... jednoduché, funkční a dává mi to smysl... ne každé logo musí nutně vyhrát mistrovství světa, takže proč ne?

11. 1. 2017 11:02 lh

rozhodne nenadchne, prumerna sed.

11. 1. 2017 09:17 Johny

:D Co na to říct...
Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.