Font

logo

Výběr jazyka

cs / en

 

DPKV změnil po letech logo

Nové logo i web představil Dopravní podnik Karlovy Vary (DPKV). Novinky jdou ruku v ruce se zahájením kampaně na podporu bezkontaktního placení ve vozidlech MHD. Web zůstává na zavedené internetové adrese www.dpkv.cz, ale cestující budou moci mnohem pohodlněji a rychleji vyhledávat potřebné dopravní informace, a to i z mobilních telefonů. Logo se mění po dlouhých 17 letech.

Pro komunikační kampaň byla aktualizace korporátních prvků společnosti, včetně loga, nutností. „Dosavadní logo dopravního podniku pochází z roku 1998 a již neodpovídalo běžným standardům ve veřejné dopravě v České republice. Současně by se nedalo využít při přípravě komunikační kampaně,“ dodává Lukáš Siřínek. DPKV se tak řadí k dopravcům v Plzni, Ostravě, Opavě nebo Českých Budějovicích, kteří v posledních letech představili nová loga.

Vedle těchto novinek připravil DPKV i kompletně nové webové stránky, které odráží současné trendy v digitální komunikaci dopravců vůči cestující veřejnosti. „Jde o další dárek pro naše cestující. Největším přínosem nových stránek bude vylepšené vyhledávání dopravního spojení a optimalizace stránek pro mobilní telefony tak, aby se stránka www.dpkv.cz stala každodenním společníkem na cestách po Varech,“ poukázal Siřínek.

Zdroj a více zde.

Autor bohužel není uveden. Jak se vám to nové logo líbí?

PS: Dopravní podnik Karlovy Vary, a.s., vyhlásil soutěž pro žáky naší školy v rámci návrhu nového loga společnosti. Na tomto úkolu pracovali žáci oboru Grafický design 3. a 4. ročníku. Ze všech grafických návrhů bylo do užšího kola nominováno 6 logotypů, které byly i se zpracovanými grafickými manuály předány zástupci DP KV. V květnu letošního roku pak byly vyhlášeny výsledky, vítězný návrh studenta Jakuba Štěpánka se ale nerealizoval.

Zdroj zde.


Komentáře k článku

15. 11. 2017 14:16 dj bobo

DoPrKennýVohrady!

14. 11. 2017 21:31 Jakub

Nechápu proč DPKV po uzavřené soutěži oslovila někoho jiného (mě řekli že nemají peníze na realizaci) , který bohužel vizuální identitu nezvládl moc dobře. Ještě k těm studentským pracím... je těžké posoudit všechny práce z takové nekvalitní fotky kde toho moc vidět nejde :) . Bohužel nemám můj vizální styl pro DPKV na svém behance takže vám zatím nemůžu ukázat celou jeho myšlenku a funkčnost. Až to budu mít dohromady tak sem přidám odkaz a uvidíte že výsledek by byl o dost lepší. Pokud někoho "děsí" práce studentů tak Vás rádi uvítáme jako nové učitele grafiky na Varské uměleckoprůmyslové škole :)

27. 10. 2017 15:58 Pala

Na hranici! I s autorem! Spálit a zapomenout... brrr - prej z jinejch fontů. Nene, to si grafik-kutil udělal svá vlastní písmenka. Brrrrrrrrr

19. 10. 2017 09:35 Ondra

seriál Depka, pátá řada...

19. 10. 2017 08:52 Jakub

Typografie příšerná, generický trojúhelníkový motiv jak z fotobanky a to ještě z té nejlevnější. Na druhou stranu, dle videa ze zasedání zastupitelstva výběr rozhodně nebyl jednoduchý...

https://www.youtube.com/watch?v=xQ0U7h6yd70

13. 10. 2017 19:12 DH

je to hnus, chudáci v Karlových Varech, co na tuhle typografickou zrůdnost budou muset každý den koukat

10. 10. 2017 16:39 Štěpán Jirásko

To káčko někdo kopnul do holeně.

6. 10. 2017 21:42 lh

odpudive

6. 10. 2017 20:54 Pynokyjo

Nějak mam pocit, že písmena D P K V jsou z různých fontů. Prostor mezi K a V celkově zdůrazňuje nevyváženost logotypu.Vypadá to spíš jako DPK V...
Bus se mi líbí... kombinace zelená/modrá na tmavém podkladu mě vyloženě překvapila... Neřekl nych, že to bude vypadat tak živě a sympaticky.

6. 10. 2017 20:26 vera maresova

Výsledné logo je nuda, tedy DPKV a šipka. Návrhy studentu, bohužel zde vidím absenci profesora, jak píše Jan – to nikdo neřekl studentům ať si udělají rešerši log dopravních podniků měst? Studenti musí být drzí a extrémní s nápady a to co vidím je nuda, ale věřím, že dokážou mnohem více! asi jen chtít.

6. 10. 2017 19:48 jan

Mě děsí ty návrhy studentů - všechna ta zrcadlově převrácená d a p už tu byly stokrát. To jim proboha jejich profesor neukáže, co už tu pro Dopravní podniky bylo vytvořeno? Aby se naučili nekopírovat a přijít s něčím novým?

6. 10. 2017 17:07 Majký

Mohlo to dopadnout i hůře, tohle je pořád celkem přijatelný výsledek. Ovšem ten návrh autobusu se mi nelíbí, na můj vkus je moc přeplácaný...ale kdo ví, jak bude vypadat v reálu.

6. 10. 2017 13:39 Martin Kulhánek

Hlavně sem už hoďtě Slavíka, těším se na diskuzi.

6. 10. 2017 13:28 Martin Kulhánek

Velebnosti, velebnosti…
Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.