Font

design

Výběr jazyka

cs / en

 

Toman Design pro české Silicon Valley

Firmy Comprimato, Y Soft a Kiwi, mezinárodně úspěšné společnosti původem z Brna  – českého Silicon Valley – začínaly jako studentské projekty. Velmi záhy se jejich technologické inovace prosadily v globálním měřítku. Bez entuziasmu a unikátního nápadu se žádný startup neobejde, stejně jako bez unikátní vizuální image, kterou těmto třem společnostem vytvořilo grafické studio Toman Design.

Návrhy vizuální identity Kiwi.com, Y Soft a Comprimato jsme řešili nad poměry krátce. Svět startupů je velmi rychlý a dynamický. Byla to pro nás nová zkušenost a nakonec jsme rádi, že jsme se stali partnery globálně úspěšných značek, hodnotí spolupráci s technologickými inovátory ředitel studia Jiří Toman.

Začalo to v roce 2015 vizuálním stylem pro výjimečně rychlý komprimační kodek Comprimato, který má obrovské využití při transportu velkých datových objemů (fotografie ze satelitů, filmů apod). Jednoduché typografické řešení značky srozumitelně ilustruje funkcionalitu produktu a akcentuje flexibilitu použití v různých oblastech zpracování obrazu. Prezentovalo se online přímo do San Francisca marketingové ředitelce Elke Heiss. Byla nadšená a takřka okamžitě jeden z konceptů schválila, uvádí Toman. Díky této zkušenosti následoval rebranding společnosti Y Soft, špičky v oblasti softwaru a komplexního řízení 2D a 3D tisku. Firma se v posledních letech rychle rozrostla a přitom svou komunikaci koncepčně neřešila. Potřebovala nutně kompletní hygiene značky a produktového portofila, ovšem s tím požadavkem, že hlavní logo firmy musí být zachováno. Byla to nesmírně zajímavá práce i velká výzva, uvádí Toman.

  

   

   

Nový vizuální styl Y Soft je postaven na speciálním, na míru společnosti ušitém písmu YSOFT type od Tomáše Brousila, výrazné signální oranžové barvě a proměnlivém pozadí, které umožňuje vysokou flexibilitu použití. Je to jednoduchá, ale promyšlená racionální stavebnice, je taková, jaký je Y Soft a jeho produkty. 

 

 

Na základě těchto dvou oceňovaných referencí se pro studio otevřela spolupráce s ambiciózním cestovatelským portálem Kiwi.com, který rebrandoval z původního letenkového portálu Skypicker.com.

 

www.toman-design.com


Komentáře k článku

28. 7. 2017 00:50 Adela

Rychlovka Martina: co je to ten „skutecnej design“? A co si jako koupili nekde za par dolaru treba v pripade ysoftu? Jakoze pismo od Brousila? Aha.
Nejslabsi mi prijde kiwi, ty probarvovany fotky nemusim, zavorky u comprimata jako symbol trochu naduzivany, ale tady davaj smysl (+animace super), ysoft skvela silna typo a barvy. Na Brno dobry :)
Proc nemaj kiwi na webu?

27. 7. 2017 12:40 speedy

zda se mi, že u toho loga KIWI je vyraznejsi to COM nez hlavni KIWI?

27. 7. 2017 12:29 Martina

To je vtipny jak se to snazi strasne bejt svetovy, ale zustava to takovy genericky nejaky bez spetky invence a skutecnyho designu. Pusobi to vsecko az jako takova rychlovka koupena nekde za par dolaru designtemplates.cosi.
Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.