Font

design

Výběr jazyka

cs / en

 

re.volt carsharing s identitou od Hybrid Studia

Již brzy bude možné v Praze potkat elektromobily nové carsharingové služby re.volt. Autorem vizuálního stylu je Jakub Schenker z brněnského Hybrid Studia.

re.volt carsharing je nová služba pronajímající elektromobily výhradně pomocí mobilní aplikace. Služba cílí nejen na obyvatele Prahy, ale také na turisty, proto je jejím cílem přinášet kromě praktických výhod také zábavu. To se odráží i v navržené identitě, postavené na jednoduchých slovních hrátkách vycházejících z anglického názvu re.volt.

 

„Název re.volt klient vybíral již s ohledem na možnost využití dalších slov začínajících na re, například rebel, restart a podobně. Při tvorbě identity jsem si nicméně všimnul, že spousta zajímavých slov na re nejen začíná, ale také končí. Prolnutím těchto slov vzniká dynamické logo, v jehož středu zůstává re. jako neměnná konstanta, ale zbytek se libovolně mění,“ říká autor identity Jakub Schenker.


Vizuální styl je postaven především na výrazné typografii, jejímž základem je písmo Idealista. Významnou roli hraje také žlutočerná barevná kombinace, která byla vybrána především s ohledem na vzhled aut.

 

    

 

„Auta re.volt poutají pozornost již svým netradičním vzhledem. My jsme však chtěli, aby byla v ulicích opravdu nepřehlédnutelná. Proto jsme zvolili výraznou žlutou barvu, která navíc evokuje vozy taxi. Abychom zároveň podpořili dojem z jízdy, která je mnohem dynamičtější a zábavnější, než byste od takového auta čekali, stylizovali jsme elektromobily do podoby závodních vozů,“ doplňuje Schenker.

Více na http://hybrids.cz/revolt.html

 

Jak se vám vizuální identita re.volt líbí?


Komentáře k článku

22. 4. 2018 10:22 Jakub

Jasně že je pro rebely, re.volt je vzpoura a kdo dělá vzpoury? Re.belové! Jinak je to ale spíš ukázka určité nadsázky, se kterou se počítá v komunikaci. Jen pro představu, jedna z předchozích variant názvu pracovala s tím, že se autíčka budou jmenovat Bestie.

A ještě pokud chcete vidět, tak takhle re.belové jezdí! Obzvláště doporučuji klopení zatáčky v čase 0:14: https://www.facebook.com/revolt.city.carsharing/videos/2121150164795524/

22. 4. 2018 09:00 Milan

Identita se mi líbí. Až na spojení rebel - zvláště v souvislosti s tím autíčkem. Tohle opravdu není pro rebely :)

20. 4. 2018 10:49 nicnovyho

Čisté, hravé, jasné + navíc krasný font Idealista:)

20. 4. 2018 00:32 Karl

Tak ok, žlutá je určitě výrazná, ale jinak to celé na mne působí dost zmatečně, tak se to tam všechno pořád mění - re.volt, re.bel.., že vlastě nevím, co chtěl básník říci (a co je ten brand, který si máme zapamatovat)
Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.