Font

design

Výběr jazyka

cs / en

 

DesignVille má novou tvář

Manželé Katka a Michal Horákovi jsou milovníci designu a nejraději skandinávského, a tak jej nabízejí ve svém e-shopu DesignVille. „S blížícím se koncem léta k nám severní vítr přivál nové logo. No, samozřejmě takto jednoduché to nebylo. :) Na nové firemní identitě jsme poctivě pracovali celé léto a první plody vám můžeme představit už dnes,“ uvádějí na svém blogu.

 

„Předchozí logo vzniklo v době, kdy se z blogu DesignVille stal e-shop, samozřejmě blogem nadále podporovaný. Tento přerod v původním – už tak tvarově komplikovaném – logu DesignVille symbolizovala dovětková visačka s nápisem SHOP. Ta nám již s odstupem času přišla nadbytečná.

DesignVille za více než 3 roky vyzrál a nebylo pochyb, že si zaslouží vizuálně čisté a sebevědomé logo, stejně tak i další prvky firemního brandu. Vlastně to původně měl být jen takový očistný facelift, ale jak to tak bývá, nakonec nás mezi několika grafickými návrhy brněnského grafického studia Artishock zaujala varianta, která se od původní podoby odlišovala snad nejvíce.

Nadchli jsme se pro kombinaci elegantního patkového loga a výrazné typografie bezpatkových textů, které se na jednotlivých aplikacích brandu vyskytují. Sloganem In love with Scandinavian Design se vyznáváme z lásky ke skandinávskému designu.

Většina značek v našem sortimentu jsou nefalšovaně skandinávské a o těch zbývajících říkáme, že mají skandinávskou DNA – však jsou také často v severských interiérech k vidění bok po boku s ryzími ikonami skandinávského designu. Minimalismus a tvarovou čistotu, které jsou tak příznačné pro skandinávský styl, jsme se snažili promítnout do všech podob tištěných materiálů.

Pojítkem s předešlou verzí firemního stylu je pak svěží tyrkysová barva, která bude i nadále jedním z rozpoznávacích prvků brandu DesignVille. Z návrhů tiskovin vám prozatím přinášíme malou ochutnávku, finální podobu nejrůznějších tištěných materiálů se studiem Artishock ještě ladíme. Už teď se ale nemůžeme dočkat, až je začneme přidávat do vašich balíčků. :)“

 

Zdroj a více zde.

Předchozí podoba loga.


Jak se vám nový styl DesignVille líbí?


Komentáře k článku

30. 8. 2017 09:36 Pala

Dobrá práce

29. 8. 2017 15:24 drix

Ach jo, taková promarněná šance. Je jasné, že obchod patří pod Pecka design, se mohli trochu vyšvihnout :/

29. 8. 2017 14:15 cadis

Me to funguje, protoze si to na nic nehraje. Ma to detail, ale ne vychazi ani tak z army, jako spis z detailu patkovyho pisma. Stencil je trochu neco jinyho.

Typo + barvy = za me bod.

25. 8. 2017 09:19 Mirka

Je to takový nějaký, dkoro neoriginální. Nemá to charakter. Snadno zaměnitelný. Nevýrazný a zárověň přebíjející skandinávskou strohost a preciznost.

24. 8. 2017 11:21 Petr

Změna super, ale to logo je jak z army. Nemám pocit, že by sedělo k produktům. Zde mi přijde vynucená změna.

24. 8. 2017 09:52 wgx

Je to fajn! :)
Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.